Dzisiaj: Wtorek 02 marca 2021

Wyróżnienie dla uczennicy SP nr 12

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =
dyplom
Anastazja Król, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 12, zdobyła wyróżnienie w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Organizatorem był Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Konkurs „Bóbr” jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów. Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego (szukania rozwiązań do skomplikowanych otwartych problemów) oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.

Podczas XV edycji konkursu zadaniem uczestników było rozwiązanie online testu, który składał się z kilkudziesięciu pytań. Konkurs przeprowadzany był w czterech kategoriach:
Skrzat – dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
Beniamin – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,
Junior – dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych,
Senior – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wśród kilku tysięcy uczestników wyróżnienie w kategorii Beniamin zdobyła Anastazja Król, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12. Organizatorem konkursu był Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Kuratorium Oświaty w Łodzi.
← powrót