Daj się wysłuchać

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 7 =
Link
2 + 7 =
mikrofon-1617694865
Trwają wysłuchania publiczne w sprawie projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027.
Umowa Partnerstwa to strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027. Dokument określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności, na którą w przyszłej perspektywie będziemy mieli łącznie około 76 miliardów euro.

Wyznaczone są już też terminy wysłuchań kolejnych programów. 10 czerwca 2021 (czwartek) zaplanowano wysłuchania dotyczące koncepcji Programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa na l. 2021-2027, a tydzień później projektu Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Istota wysłuchania polega na tym, że przedstawiciele rządu, którzy odpowiadają ostatecznie za kształt dokumentu, usłyszą opinie na temat dotychczasowej propozycji.
Patronem przedsięwzięcia jest Podkomitet do spraw Rozwoju Partnerstw, a organizatorami Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) i Fundacja Stocznia we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dokładne zasady udziału w wysłuchaniach dostępne są na stronie: www.wysluchania-nowaperspektywa.pl.
← powrót