Gratulacje dla Mistrza Świata

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
DSC_4275
Magomedmurad Gadżijew, tegoroczny mistrza świata w zapasach w stylu wolnym przyjechał do Piotrkowa, aby spotkać się z koleżankami i kolegami z Atletycznego Klubu Sportowego. Gratulacje i podziękowania dla sportowca skierował prezydent Krzysztof Chojniak.
W środowe popołudnie w sali gimnastycznej dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Żwierki (dziś ZSP nr 1) zorganizowano uroczyste spotkanie z -Magomedmuradem Gadżijewem, zawodnikiem AKS Piotrków, który podczas ostatnich Mistrzostw Świata w zapasacy zdobył złoty medal w stylu wolnym. W spotkaniu uczstniczyli zawodnicy i władze klubu oraz prezydent Krzysztof Chojniak.
- Zdobycie Mistrzostwa Świata to efekt wytrwałej i ciężkiej pracy, a także potwierdzenie Pana dużego talentu. Dziękuję za godne reprezentowanie naszego kraju oraz za radość i dumę, którą dzięki Panu doświadczyli piotrkowianie. Życzę dalszych sukcesów, a także pomyślności w życiu osobistym - życzył Krzysztof Chojniak, który spotkał się z Muradem, by pogratulować największego w karierze zapaśnika sukcesu. 

Piotrkowski zawodnik podczas październikowego turnieju w Oslo triumfował w wadze 70 kg. To największy sukces w jego karierze i jedno z największych osiągnięć w historii nie tylko piotrkowskich, ale i krajowych zapasów.

- Jestem ogromnie szczęśliwy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i dopingują, bo ten medal to także ich zasługa – mówił świeżo upieczony mistrz świata w zapasach Magomedmurad Gadżijew.

Złoty medal mistrzostw świata to największe osiągnięcie w bogatej karierze Magomedmurada Gadżijewa. To tej pierwszy taki medal w historii naszego kraju. Oprócz krążka wywalczonego w Oslo, w barwach reprezentacji Polski jeszcze dwa razy stanął na podium czempionatu globu (Paryż 2017 – srebro, Nur-Sułtan 2019 – brąz) i pięć razy mistrzostw Europy (Rzym 2020 – złoto, Ryga 2016 – złoto, Nowy Sad 2017 – srebro, Kaspijsk 2018 – srebro, Bukareszt 2019 – brąz).
W 2020 roku triumfował w zawodach Pucharu Świata w Belgradzie, zorganizowanych zamiast odwołanych z powodu pandemii mistrzostw świata. W sezonie 2017/18 przyczynił się do drugiego triumfu AKS Madej Wrestling Team Piotrków Tybunalski w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Dwukrotnie był nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszych Sportowców Polski.
← powrót