Dzisiaj: Środa 26 stycznia 2022

Konkurs Nowa Elewacja 2021 - czekamy na zgłoszenia

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 9 =
Link
3 + 9 =
Zakres konkursu
Trwa czternasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, którego ideą jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, które zostały wyremontowane do końca 2021 r. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego.
 
Konkurs, którego pomysłodawcą jest prezydent Krzysztof Chojniak, na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. Dotychczas nagrodzono i wyróżniono już ponad kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje owocnie przyczyniły się do wzbogacenia wizerunku grodu trybunalskiego.

Niezbędnym warunkiem przystąpienia do konkursu jest zakończenie renowacji posiadanego budynku do końca 2021 roku, jak również złożenie wniosku wraz z dokumentacją zdjęciową (przed i po remoncie) do Urzędu Miasta do 28 lutego 2022 roku. Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, których kamienice usytuowane są w obszarze zawartym między ulicami: al. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, Al. Kopernika, al. Piłsudskiego, oraz w ciągu komunikacyjnym al. 3 Maja.

Oceny wykonanej inwestycji dokonuje komisja konkursowa. Członkowie biorą pod uwagę: ogólne wrażenie estetyczne po wykonaniu remontu budynku, stopień skomplikowania inwestycji, jakość zastosowanych materiałów, wygląd stolarki otworowej oraz kompleksowość prac.
W czternastej edycji konkursu pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Przewidziano trzy nagrody w wysokości odpowiednio: 15, 10 oraz 5 tys. złotych.
Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można pobrać w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28 lub TUTAJ.

****************************

Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1 - Najwyżej oceniona kamienica w konkursie Nowa Elewacja 2020 - kamienica przy skrzyżowaniu ul. Zjazdowej 1/ Belzackiej 14.
- zdjęcie nr 2 - Obszar obowiązywania konkursu.
← powrót