Dzisiaj: Wtorek 02 marca 2021

Przybywa odrestaurowanych kamienic na Podzamczu

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =
DSC_0003
Dobiega końca kompleksowy remont kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 5. Obecnie trwają czynności odbiorowe. Klucze do mieszkań do rąk piotrkowian trafią w marcu.
- W odrestaurowanej kamienicy wymieniliśmy praktycznie wszystko: dach, okna i drzwi, bramę wejściową oraz instalacje wraz z podłączeniem budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej - opisuje zakres prac Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które nadzoruje inwestycję. - Obecnie trwają czynności odbiorowe oraz porządkujemy nieruchomość, tak aby w pierwszych dniach marca mogli się tutaj wprowadzić lokatorzy - dodaje.
Kamienica przy ul. Starowarszawskiej 5 to kolejna z nieruchomości, która przechodzi całkowitą metamorfozę w ramach projektu „Młode Stare Miasto”. W grudniu siedem rodzin wprowadziło się już do odrestaurowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4, zakończył się remont budynku vis-a-vis "piątki", czyli Starowarszawskiej 6. Kończymy rewitalizację budynku przy ul. Zamurowej 16, gdzie znajdzie się jeszcze 10 kolejnych mieszkań oraz Zamurowej 10..

Rewitalizacja kamienic wykonywana jest w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:
- zdjęcia od nr 1 do nr 14: Mieszkania po kompleksowym remoncie w kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 5.← powrót