Sulejowska po odbiorze technicznym

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 9 =
Link
5 + 9 =
DSC_3741
Zakończyła się przebudowa ulicy Sulejowskiej, na odcinku od ronda Bugaj do granic miasta.  W poniedziałek (22.11) odbył się się odbiór techniczny remontowanego fragmentu drogi.
 
- Ta inwestycja ma duże znaczenie dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Ulica Sulejowska to jeden z najważniejszych szlaków dojazdowych do tej części miasta. Nowy stan drogi będzie nie tylko wygodniejszy, ale przede wszystkim dużo bezpieczniejszy dla kierowców – tak o zaletach zakończonej przebudowy opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik.
- Zakres prac obejmował zerwanie starej nawierzchni, zatopienie siatki wzmacniającej w warstwie wzmacniająco-wyrównawczej asfaltu oraz ułożenie warstwy ścieralnej. Całość zakończyło utwardzenie poboczy, modernizacja zatoki autobusowej oraz rozmalowanie oznakowania poziomego - informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
W poniedziałek (22.11) odbył się odbiór techniczny remontowanego fragmentu drogi.
 
Wybór ulicy Sulejowskiej nie był przypadkowy. Wprost wiąże się z modernizacją ulicy Rakowskiej. Zeszłoroczna przebudowa tej drogi wykonana była przy udziale pozyskanego dofinansowania z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Przetarg przyniósł oszczędności. Inwestycja kosztowała dużo mniej niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z wytycznymi niewykorzystane dofinansowanie oraz pozostała część wkładu własnego muszą być przeznaczone na wymianę nawierzchni ulic biegnących w śladzie dróg krajowych i wydane w 2021 roku. Dlatego do remontu wytypowaliśmy - będące częściami dróg krajowych Krakowskie Przedmieście oraz ulicę Sulejowską (od ronda Bugaj do ul. Dalekiej).

**************
Galeria zdjęć: zdjęcia od nr 1 do nr 8 - ul. Sulejowska po remoncie
← powrót