Dzisiaj: Wtorek 02 marca 2021

Tańsze parkowanie z kartą mieszkańca

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 9 =
Link
7 + 9 =
karta-m-1604310558
Z Piotrkowską Kartą Mieszkańca taniej zapłacimy za abonament w Strefie Płatnego Parkowania (SPP). Uchwałę w tej sprawie podejmą na najbliższej sesji miejscy radni.
Już w ubiegłym roku prezydent Krzysztof Chojniak zapowiadając wprowadzenie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca informował o rozszerzaniu pakietu zniżek w ramach karty o kolejne elementy. Jednym z nich były niższe opłaty w Strefie Płatnego Parkowania (SPP). Projekt uchwały w tej sprawie będzie podejmowany podczas środowej (24.02) Sesji Rady Miasta.

Ulga będzie dotyczyła miesięcznych abonamentów obowiązujących w strefie. Piotrkowianie posiadający PKM za kartę abonamentową zapłacą 85 zł, pozostali 120 zł. Zniżka dla posiadaczy karty wyniesie więc blisko 30 procent.
 - Wprowadzenie tej zniżki to pierwszy etap ulg dla mieszkańców w Strefie Płatnego Parkowania – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, które nadzoruje działanie SPP.

Jak dodaje dyrektor Szokalski abonament parkingowy to bardzo wygodna i korzystna forma płatności za parkowanie pojazdu w Strefie dla osób korzystających z płatnych parkingów codziennie, przez dłuższy czas.
- Przy kwocie 85,00 zł. Koszt dziennego parkowania na obszarze całej strefy, bez ograniczeń czasowych (do 10 godzin) wyniósłby 3,86 zł (22 dni robocze w miesiącu) – dodaje Karol Szokalski.

Uchwała, jeśli zostanie przyjęta, ma wejść w życie od 1 kwietnia.

Przypomnijmy, że PKM uprawnia do szeregu zniżek w: Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Ośrodku Kultury, Muzeum oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki karcie taniej zapłacimy także za bilety Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Karta jest wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać ją może każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) można składać elektronicznie: za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
PKM można odebrać w trzech miejscach:
- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel. 44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.
← powrót