Wybudujemy ul. Wiśniową

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 4 =
Link
9 + 4 =
DSC_2191
Nowa jezdnia, chodnik i zjazdy do posesji oraz wybudowana kanalizacja deszczowa – tak już niedługo będzie wyglądać ul. Wiśniowa.
Co roku w harmonogramie zaplanowanych inwestycji oprócz dużych modernizacji są także mniejsze prace, ważne dla mieszkańców poszczególnych osiedli. W tym roku taką inwestycją będzie m.in. budowa ul. Wiśniowej. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta trwa właśnie procedura wyboru wykonawcy tej inwestycji.

Najważniejszą częścią prac będzie wybudowanie kanalizacji deszczowej, która zapewni odpowiednie odwodnienie. Obecnie nawet przy niewielkich opadach deszczu woda zalewa znajdujące się przy drodze prywatne posesje. Ponadto roboty obejmą korytowanie oraz wykonanie podbudowy pod drogę. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy zamiast po dotychczasowej "szlakówce" jeździć będą po nawierzchni z kostki betonowej.
- Dodatkowo po stronie zachodniej ułożymy chodnik, a po wschodniej utwardzimy pobocze. Wybudowane będą również zjazdy do posesji - wylicza Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM, w którym aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy inwestycji.
- Otworzyliśmy oferty w przetargu. Złożono dwie oferty. Każda z nich mieści się w kwocie, którą zaplanowaliśmy na wykonanie zadania - informuje dyrektor Szokalski.  

Zgodnie z zapisami postępowania wybrany wykonawca na zakończenie robót będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy.  
← powrót