Zagraniczne media o Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 3 =
Link
9 + 3 =
PT art
Artykuł opisujący urok oraz atrakcje Piotrkowa Trybunalskiego ukazał się na anglojęzycznym portalu „The First News”, którego wydawcą jest Polska Agencja Prasowa. Zachęcamy do lektury.
„The First News” to anglojęzyczny portal stworzony przez Polską Agencję Prasową skierowany do zagranicznego odbiorcy. Witryna przedstawia najnowsze doniesienia, dostarcza precyzyjne i ciekawe informacje z Polski oraz - jak informuje prezes PAP - "ma z jednej strony pokazywać świat z polskiej perspektywy, z drugiej - Polskę taką jaka jest, bez żadnych przekłamań".

Kilka dni temu na portalu ukazał się materiał poświęcony naszemu miastu. W artykule pt.: „Piotrków Trybunalski – miasto tajemniczości i zachwytu” autor opisuje wrażenia z wizyty w trybunalskim grodzie.

Podróż rozpoczyna od dworca kolejowego. W tym miejscu nawiązuje do czasów otwarcia linii warszawsko-wiedeńskiej oraz opisuje ówczesne miasto jako ważny ośrodek handlowy i wytwórczy. Ruszając z dworca w kierunku Starego Miasta nie kryje zachwytu nad mijanymi zabytkowymi budowlami, cerkwią prawosławną czy zadbanymi kamienicami.

- „Największą chlubę zachowuje jednak Stare Miasto, ciasna sieć ulic wyrastających niczym siatka wokół Rynku” - czytamy w artykule. Tu, jak podkreśla autor, na uwagę zasługują budynki kościołów i klasztorów wykończonych w stylu barokowym. Turysta spacerując uliczkami starówki zwrócił też uwagę na tradycje piwowarskie, z których słynie Piotrków Trybunalski, i z którymi można zapoznać się w nowoczesnym muzeum przy ulicy Sieradzkiej. 
Zaznacza też, że nasze miasto może z powodzeniem nosić miano najczęściej filmowanego miasta. W tym miejscu autor przytacza kilka z kręconych w Piotrkowie filmów. 
Podsumowując autor zauważa, że Piotrków z tak doskonałym położeniem i skomunikowaniem z resztą kraju, z wieloma atrakcjami, bogactwem zabytków i niesamowitym urokiem ma duży potencjał turystyczny.

Artykuł o Piotrkowie Trybunalskim można przeczytać TUTAJ.
← powrót