Dzisiaj: Środa 26 stycznia 2022

Kostroma - Federacja Rosyjska

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 2 =
Link
6 + 2 =

KostromaKostroma jest jednym z najstarszych miast w Rosji, a obecnie administracyjnym, kulturalnym i przemysłowym centrum Regionu Kostromy. Miasto usytuowane jest 330 km na północny – wschód od Moskwy, u zbiegu dwóch rzek Wołgi i Kostromy, o powierzchni 144,5 km2 zamieszkuje ok. 273,5 tys. mieszkańców.

Miasto zostało ukonstytuowane w 1152 roku przez księcia Jury Dolgoruki. W połowie XVII wieku Kostroma była czwartym co do wielkości i znaczenia miastem w Rosji, a do połowy XIX wieku wiodła prym w branży tekstylnej oraz bezapelacyjnie była liderem eksportu. Kostroma znajduje się na popularnej trasie turystycznej zwanej „Złotym pierścieniem Rosji”. Jedną z największych i najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście jest, mający swe początki w XIII wieku, klasztor Ipatiewski. Tutaj ukrywał się Michaił Fiedorowicz Romanow - wybrany w 1613 na carski tron.
W Kostromie znajduje się 535 historycznych i kulturalnych zabytków, z czego 60 o wartości dla całej Rosji. W mieście znajduje się 5 muzeów, 3 teatry i 6 galerii. Kostroma to również ośrodek akademicki, silnie reprezentowany przez uczelnie pedagogiczne, techniczne, wojskowe i rolnicze.

Na bazie wcześniejszego przemysłu miasto jest centrum nowoczesnego przemysłu maszynowego, metalurgicznego, elektronicznego, meblarskiego, budowlanego czy drzewnego.
Kostroma to również ważny punkt transportowy. Przez miasto przebiega droga o znaczeniu krajowym Moskwa, Jarosław, Kirow, Perm, Ekateringburg oraz znajduje się port rzeczny i lotnisko.

Kostroma ma podpisane umowy partnerskie z 8 miastami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Bułgarii, Czarnogórze, USA i Francji. W 2005 roku Kostroma zdobyła Honorowa Flagę przyznawaną przez  Radę Europy za działania na rzecz współpracy i solidarności europejskiej.

Więcej na stronie www.gradkostroma.ru