55 % piotrkowian…

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
nsp-1627907636
…spisało się do tej pory w Narodowym Spisie Powszechnym. Spis jest obowiązkiem, dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili, o spisywanie się.
Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań pozostały niecałe dwa miesiące. Na spisanie się mamy czas do końca września. Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta o spisywanie się!

UDZIAŁ W SPISIE JEST OBOWIĄZKIEM!!!
W badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku  z wyjazdem na stałe za granicę.
Za odmowę udział w spisie grozi kara grzywny do 5 tys. zł!

JAK MOŻNA SIĘ SPISAĆ?
- internetowo – na portalu www.spis.gov.pl;
- telefonicznie – na infolinii 22 279 99 99 (infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00)
- osobiście:
punkcie spisowym w galerii Focus Mall – od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00
w Urzędzie Miasta (po umówieniu wizyty pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01)
Do tych, którzy nie spiszą się sami zadzwoni lub zapuka rachmistrz spisowy, któremu trzeba będzie udzielić stosownych odpowiedzi.

W ubiegłym tygodniu GUS informował, że policja w całym kraju otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie.
- Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny – informują pracownicy GUS.
- Jeżeli nie spisałeś się przez internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego – apelują.

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcie nr 1: plakat NSP 2021. 
← powrót

Ostatnie aktualności