NSP: zostały dwa tygodnie

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 1 =
Link
2 + 1 =
nsp-1631785868
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Pamiętajmy, że w spisie udział musi wziąć każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP lub jest zameldowany w Polsce a przebywa za granicą. Najszybciej spiszemy się przez internet na spis.gov.pl.
Od 1 kwietnia trwa w Polsce Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021, czyli najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. 
Główną i najwygodniejszą formą udziału w nim jest samospis internetowy przez portal www.spis.gov.pl.
Spisać można się także telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Spisu dokonują również rachmistrzowie.

W Piotrkowie Trybunalskim spisać można się także w stacjonarnym punkcie, który od działa w Urzędzie Miasta. Aby spisać się w magistracie należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01. Dodatkowo taki punkt został uruchomiony w galerii Focus Mall (przy głównym wejściu).

W NSP musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku z wyjazdem na stałe za granicę.
- Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez internet, wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny – informują pracownicy GUS i przypominają, że mandat może wynieść nawet 5 tys. zł.

PRZYPOMINAMY! Spis trwa tylko do końca września!
← powrót

Ostatnie aktualności