Półmaraton rozpoczął Dni Miasta 2024

3 + 5 =
3 + 5 =
9T2B5920
700 zawodników pobiegło w VIII Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur, który odbył się w piątek (14.06). To sportowe wydarzenie rozpoczęło tegoroczne święto Piotrkowa Trybunalskiego.
Zawodnicy zaczęli gromadzić się w okolicach startu na długo przed rozpoczęciem półmaratonu. Najpierw odbyła się dynamiczna rozgrzewka, a punktualnie o godz. 21.00 prezydent Juliusz Wiernicki wystartował bieg.
Trasa półmaratonu wiodła od ul. Słowackiego przez ulicę Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, POW. Metę usytuowano w Rynku Trybunalskim.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznego biegu został Kenijczyk Rono Kenedy, który dystans 21 kilometrów i 97,5 m pokonał w czasie 01:04:24 ustawnawiając nowy rekord półmaratonu Drugie miejsce zajął Rogiewicz Andrzej z czasem (01:05:58), a trzecie Mutie Tom (Kenia) z wynikiem 01:07:42. Najszybszą kobietą była Jebet Valentine z czasem 01:13:38, drugie miejsce zajęła Sanko Sviatlana (01:16:05), a trzecie Kibi Vitalyne (01:19:44).

Wśród wielu kategorii przygotowanych przez organizatorów była również kategoria dla najlepszych piotrkowian. Najszybszymi mieszkańcami miasta okazali się Masiarek Maciej (01:13:48) oraz Danielik-Słodkowska Sylwia (01:40:39).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z półmaratonu oraz udziału w kolejnych wydarzeniach DNI MIASTA (program opublikowaliśmy TUTAJ). Tegoroczne atrakcje święta Piotrkowa Trybunalskiego odbywają się w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym na czas trwania imprezy od piątku zamknięte zostały ulice w centrum miasta. Wiąże się to również ze zmianą tras kursowania autobusów MZK.