Dzisiaj: Środa 25 listopada 2020

Utwory filmowe i musicalowe będzie można usłyszeć podczas koncertu pt.: „Essence” w wykonaniu Anny Lasoty. Wydarzenie muzyczne, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna, odbędzie się wirtualnie.
„Depresja u nastolatków. Jak ich wspierać w stawaniu się szczęśliwym dorosłym?”. To temat szkolenia dla rodziców, które organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.
Zdrowo i wesoło w Central Park Szczekanica - to tytuł konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Ośrodek Działań Artystycznych i Rada Osiedla „Szczekanica”.
Wystawa grafiki ilustracyjnej autorstwa piotrkowskiej artystki Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz to najnowsza propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ekspozycję można obejrzeć on-line.
Uczestnicy warsztatów OEA MOK przygotowali prace na X Doroczną Wystawę Plastyczna Klubu Seniora. Tegoroczną ekspozycję można oglądać on-line.
Znamy laureatów konkursu rękodzieła artystycznego pt. „Kraina czarów”. W Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury nastąpiło rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród.
Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” świetnie spisały się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego ”LizArt”, który w ubiegłą sobotę (7.11) odbył się w Łasku.
 
Piotrkowskie Muzeum przygotowało specjalne wydawnictwo poświęcone walce o wolność Rzeczpospolitej. Zapraszamy także do wirtualnej wycieczki śladami pomników żołnierzy walczących w wojnie polsko-bolszewickiej.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego oraz Przedszkola Samorządowego nr 24 przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na zbliżające się Święto Niepodległości piotrkowskie Muzeum przygotowało specjalny plakat do wykorzystania. Grafika nawiązuje do obchodów 11 listopada oraz obchodzonej w 2020 roku setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.