Dzisiaj: Wtorek 02 marca 2021

Aktualności

jpg
Radomsko, to kolejne miasto, które zdecydowało się na wprowadzenie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. To kolejny samorząd, który poszedł śladem naszego miasta.
DSC_8702
6 kolejnych rodzin otrzymało w poniedziałek (1.03) klucze do swojego nowego „M”. Mieszkania oddano w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 5.
DSC_8635
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamięć bohaterów antykomunistycznego podziemia uczciliśmy złożeniem kwiatów pod pomnikiem poświęconym ich pamięci.
DJI_0243-HDR
Do końca marca piotrkowianie mają czas, aby wyrazić swoją opinię dotyczącą kierunków rozwoju miasta do 2030 roku. Zachęcamy do wypełnienia specjalnej ankiety.
katarzyna-kolodziejczyk-koncer-1614246885 — kopia
„Portret Kobiety” to tytuł koncertu, którego z okazji Dnia Kobiet będzie można wysłuchać w Miejskim Ośrodku Kultury. Dla piotrkowian zaśpiewa Katarzyna Kołodziejczyk.
NSP
1 kwietnia rusza w Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy. Już dziś zachęcamy wszystkich do samospisu.
DSC_8535
O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce. Mieszkania znajdą się na piętrze kompleksowo modernizowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
płatności
W dobie trwającej pandemii zachęcamy wszystkich do wybierania alternatywnych form płatności. Zamiast stać w kolejce do kasy możemy skorzystać m.in. z przelewów internetowych, wpłatomatu, czy e-płatności.
SMG
W sobotę (27.02) odbędzie się pogrzeb Stanisława Marcina Gąsiora. W swoją ostatnią drogę Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i długoletni dyrektor Muzeum Okręgowego wyruszy z Kościoła Miłosierdzia Bożego w Wieluniu. Początek uroczystości pogrzebowych o godz. 12.30.
DSC_8573
Za nami sroga zima, która swoje ślady zostawiła na drogach całego kraju. Nie inaczej jest w naszym mieście. Od kilku dni trwa pozimowa naprawa dróg.