Dzisiaj: Poniedziałek 03 paździenika 2022

Aktualności

mgła
Dzisiaj (30.09) w godzinach nocnych oraz jutro rano synoptycy przewidują występowanie w Piotrkowie gęstej mgły, która znacząco będzie ograniczała widoczność. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
kartam
1 paździenika 2020 roku wystartował program pod nazwą "Piotrkowska Karta Mieszkańca" (PKM). Od tego dnia potrkowanie mogli składać wnioski o wydanie dokumentu, który uprawnia do szeregu zniżek dla korzystających z miejskich instytucji, ale nie tylko. Ze względu na to, że karta wydawana jest bezpłatnie na okres dwóch lat osoby, które jako pierwsze odebrały swoją kartę, muszą się liczyć z tym, że już wkrótce straci ona swój okres ważności. Dlatego przypominamy, żeby przedłużyć jej ważność.
 
DSC_5021
Trwają prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszego na osiedlu Wyzwolenia. W rejonie ul. Broniewskiego pomiędzy blokami stare, wyeksploatowane płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa.
mqYktkuTURBXy8zYjMzMzI0ZS02OTE4LTQ0YzYtYTIxYS01MTBlZjcwYjBiMWYuanBlZ5GVAs0DAADCww
Do 30 listopada można składać wnioski o dofinansowanie do ogrzewania dla gospodarstw domowych oraz podmiotów wrażliwych. Jednorazowy zasiłek otrzymają gospodarstwa i podmioty posiadające wpis źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Zadanie to w naszym mieście realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Gdzie? Jak? I kiedy złożyć wniosek? Tłumaczymy poniżej.
 
 
zakres-konkurs-1647862913
Trwa piętnasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, którego ideą jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, które zostały wyremontowane do końca 2022 r. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego
airly
Kolejny czujnik jakości powietrza AIRLY, wspomagający walkę ze smogiem, został zainstalowany w naszym mieście. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika uruchomił czujnik przy ul. Wolborskiej.
DSC_4919
O kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzbogaci się jeszcze w tym roku ulica Wojska Polskiego. To odpowiedż władz miasta na apele mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu kolejowego.
aA
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W naszym mieście ten wyjątkowy dzień będziemy świętować w Mediatece 800-lecia. Już w sobotę, w godz. 17.00-22.00 pracownicy książnicy przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
DSC_4793
Za nami 55. Sesja rady Miasta. Podczas wczorajszych (26.09) obrad radni m.in. zapoznali się z aktualną sytuacją finansową miasta oraz prognoża na najbliższe lata, a także zdecydowali o ustaleniu podatku od nieruchomości na 2023.
IMG_2095
W sobotę (24.09) swój okrągły XX jubileusz świętowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko. Tego dnia świętowano również jubileusz V-lecia funkcjonowania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie.