Dzisiaj: Środa 26 stycznia 2022

Aktualności

1
Po interwencjach piotrkowskiego magistratu u dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi uruchomiony został drugi punkt wymazowy w naszym mieście. Stanowisko funkcjonujące na bazie karetki pogotowia znajduje się przy ul. Narutowicza 7 na parkingu, przy zapleczu amfiteatru miejskiego. Punkt będzie pobierać wymazy w godz. 9.00 – 17.00
wymazy1
W związku ze zwiększoną liczbą zleceń badań na obecność COVID-19  i tylko jednym punktem pobrań wymazów obsługującym mieszkańców informujemy, iż Urząd Miasta nie odpowiada za koordynację działań w tym zakresie.
333
Punkt konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze” cieszy się w Urzędzie Miasta coraz większym zainteresowaniem. Urzędnicy pomogli wypełnić do tej pory ponad 200 wniosków.
24-01-2022

Ferie zimowe z OEA

ferie zimowe
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) zaprasza młodych piotrkowian w wieku 7-14 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne podczas ferii zimowych (14.02-25.02).
2
Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicy Glinianej na odcinku od budynku WORD do ulicy Browarnej. Roboty prowadzone są pod ruchem. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.
sesja szablon 1
W środę (26 stycznia) w Urzędzie Miasta odbędzie się 47. Sesja Rady Miasta. Ze względu na zwiększające się przypadki zachorowań na COVID-19 oraz panujący stan epidemii obrady nadal są organizowane w trybie korespondencyjnym. Zapraszamy do zapoznania się z programem sesji.
 
pexels-photo-110844
Miasto wymienia flotę samochodową na ekologiczną. - Złożyliśmy do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska trzy wnioski projektowe na sfinansowanie zakupu dwóch elektrycznych samochodów osobowych oraz dwóch stacji ładowania- informują urzędnicy.
 
 
MZK autobus 5a
Od 1 lutego zmianie ulegnie trasa przejazdów komunikacji miejskiej linii "5". Uruchomiony zostanie także nowy przystanek dla linii "6" i "7". Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem.
Auto-durch-Glatteis-825x510-800x445
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze oraz możliwych oblodzeniach, jakie mają wystapić w czwartek, 20 stycznia. Ostrzeżenie obowiązuje praktycznie przez cały dzień.
Deklaracje
1 lipca 2021 roku wszedł obowiązek zgłaszania czym ogrzewane są domy, mieszkania oraz obiekty usługowe. Stosowną deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy poszczególnych budynków.