Dzisiaj: Środa 25 listopada 2020

Ministerstwo Finansów podniosło maksymalne stawki podatku od nieruchomości. W Piotrkowie natomiast stawki zostaną jedynie zwaloryzowane o stopień inflacji przez co nie osiągną maksymalnego możliwego poziomu.
W najbliższą środę (25.11) odbędzie się sesja Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.
24-11-2020

Ostatnie dni kwesty

Jeszcze tylko przez kilka dni trwa XXXIII kwesta na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zachęca do wsparcia zbiórki.
Od dziś (23.11) skróceniu ulega termin, w którym rolnicy mogą dokonać samospisu po zalogowaniu się do aplikacji. Teraz samospisu należy dokonać w ciągu dwóch dni.
Od dziś (23.11) przyjmowane są wnioski od osób, które chcą zamieszkać na Podzamczu. Do rozdysponowania jest 17 mieszkań.
500 ton soli drogowej, 1000 ton piasku oraz 700 ton mieszanki soli i piasku przygotowaliśmy na tegoroczną akcję „Zima”. Piotrkowscy drogowcy są już gotowi na nadejście pierwszych opadów śniegów.
Mimo, że dużymi krokami zbliża się zima, to sezon robót drogowych w naszym mieście się nie kończy. Obecnie bardzo zaawansowane prace prowadzimy przy układaniu chodnika i ścieżki rowerowej na ulicy Dmowskiego.
Zakończył się drugi etap najważniejszej tegorocznej inwestycji drogowej w Piotrkowie Trybunalskim – przebudowy ul. Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Dziś (20.11) droga na odcinku od ul. Polnej do al. Armii Krajowej została otwarta dla ruchu.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W klimat tego wyjątkowego okresu doskonale wpisują się ozdoby choinkowe z piotrkowskiej fabryki Szkło-Dekor.
Biuro Obsługi Mieszkańców przygotowało najnowsze wydanie e-Biuletynu. Znajdziemy w nim informacje dotyczące pism ogólnych do urzędu oraz możliwości założenia Profilu Zaufanego.